Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Z amerického Connecticutu sa hlási divadlo jedného herca. Volá sa Charlie Sad Eyes, doma Charlie Platteborze, ktorý s CRAWL BELOW vydal dva albumy (rozsahom skôr EP) v roku 2019 a tretí s názvom „9 Mile Square“ pustil do sveta v prvej polovici februára. Ak si CB nájdete na Archívoch, zo škatule „post/black metal/folk/punk múdri nebudete. Celkom určite sa na novinke nič takéhoto nedeje, ale našiel som si prvý album „Welcome The Possession“ a tam to veruže je taký mix zlostného black metalu, dis-beatu a punku, presne niečo, čo si americký chlapík zmajstruje v garáži alebo lesnej chajde, keď chce svoje doterajšie hranie pritvrdiť. Černotu by ste na základe názvu „We Approach The Altar Only In Darkness“ čakali aj od dvojky, ale kdeže, folk na akustickej gitare, to budete mať, a sú to celkom fajn pesničky, inšpirované temnými príbehmi a náladami Nového Anglicka.
Na trojke Charlie opäť nástrojovku elektrifikoval a výsledkom je šesť skladieb príjemnej, pohodovej náladovej hudby metalového rázu. Žiadny nárez, voľné, ľahko plynúce tempá, rozviate gitary občas pritlačia na pílu a vokály sú do jedného melodické, spievané, v hlbších polohách trochu ako Peter Steele, keď sa pustil vyššie než bol jeho obľúbený sýty barytón. Inde vokál znie ako Rick Habeeb (GREY SKIES FALLEN) v melodických polohách, to možno aj vďaka hudobnej podobnosti s odľahčenejšími momentmi GSF. Občas sa pustí až do éterických, naliehavých či žialiacich rovín a dá sa povedať, že nech skúša čokoľvek, všetko mu vychádza a znie neafektovane, čo je veľkým plusom. Po hudobnej stránke tento album CRAWL BELOW prináša príjemný melodický a atmosférický heavy/doom, možno trochu post metal bohatý na akustické vyhrávky, melancholické nálady a emócie. Ak vyhľadávate (načo vlastne?) depresie prevtelené do hudby, tu ich nenájdete, ide skôr o pokojnú nenásilnú nahrávku na chvíle, keď si chcete oddýchnuť od drvenia a rezania.
Trochu Red Dead Redemption pro čtenářky Marianne. Pod krví a špínou se schovávají scenáristická klišé a dutá schémata revizionistických westernů. Má to sice patřičně gritty look, ale nekouše to. Spousta sentimentu a neschopnosti poradit si s postavami.
Veteráni stonerrockového stylu toho mají za sebou už hodně, ale stále jim to hodně sluší a tak i album roku 2024 v sobě nese odkaz na klasické devadesátky a tedy dobu, kdy tahle skupina tvořila po boku KYUSS historii.
Low-key scandi thriller o druhém největším vyšetřování v dějinách Švédska má pár dramaturgických botiček, ale svým důrazem na skvělé postavy a trpělivě budovanou atmosféru odhodlaného zoufalství dokáže ve finále trefit na solar. Silná a poctivá minisérie!
Krásno vyšlo včera, na výročie obety Jana Palacha. Ak chcete mať zimomriavky z počúvania slovenského metalu, čo najskôr si dajte tento prvý veľký domáci album tohto roka.
Nelze jimi pohrdat, musíte je milovat! Bezejmenná novinka nepřekvapí ve smyslu žánrových změn, ale přijde mi rafinovanější a propracovanější než kdy předtím. Rozhodně však ne na úkor intenzity a nekompromisního přístupu. Tady vše při starém a dobrém!
Už pár dnů mě trápí teploty, tak se nořím do hojivého babylonského bláta těchto Belgičanů. Ve své drone doomové přísnosti je to krásný, bezmála hřejivý delirický zážitek, který jedním dechem proklíná i povznáší, elegantně tančí i trpí v křečích.
I přes původní vize, že nová deska Nicka Cavea ponese optimistickou auru, propadá se "Wild God" do pochmurných nálad a svou tísnivou atmosférou umí sevřít posluchače do kleští. Přesto je "Wild God" o kus písničkovější než minulé desky, což je za mě dobře.